Ekologiczny piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

W dniu 29.05.2023r. na boisku szkolnym odbył się Ekologiczny piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Podczas tego dnia dzieci miały zapewnione wiele interesujących atrakcji (dmuchańce, basen z łódkami, popcorn, watę cukrową oraz gry i zabawy z animatorką,). Każdy z chętnych uczestników samodzielnie posadził roślinkę, którą potem mógł zabrać do domu. Dzieci miały również okazję zaprojektować eko-torbę według własnego pomysłu. Na pikniku zagościły panie z KGW Dąbrówka, które przygotowały słodki poczęstunek. Pod koniec dnia odbyło się rozstrzygniecie konkursów i ogłoszenie laureatów Olimpiady wiedzy o Ekologii, konkursu plastycznego „EKO-GMINA”. Zwycięscy otrzymali ciekawe nagrody, zaś pozostali uczestnicy- upominki. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego dnia Urzędowi Gminy Czerwonka, Gminnej Bibliotece w Czerwonce oraz Stowarzyszeniu Lokalnej Grupy Działania „Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej”.

Radość dzieci tego dnia była wielka, a zabawa wyśmienita!

Justyna Suska
Paula Zawadzka