Udział w akcji „Szkoła pamięta”

27października 2022 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Czerwonce uczestniczyli w akcji „Szkoła pamięta”. Uczniowie naszej szkoły w tym dniu odwiedzili lokalne miejsca pamięci. Grupy przedszkolne pod opieką pani Beaty Kęszczyk zapaliły znicze pod pomnikiem Jana Pawła II. Uczniowie klas VIIIa i VIIIb wraz z nauczycielami panią Moniką Tabor i panem Andrzejem Śledziewskim udali się na cmentarz parafialny w Czerwonce na grób żołnierzy, którzy zginęli w trakcie rozminowywania wsi Dąbrówka. Podczas wyjścia posprzątali zapomniane groby i zapalili znicze. Udział w akcji dla uczniów naszej szkoły był lekcją historii, patriotyzmu i pamięci o tych którzy odeszli.

A. Śledziewski

Dzień Drzewa

Nasze przedszkolaki obchodząc październikowy Dzień Drzewa udały się na wycieczkę do lasu. Dzieci spacerując podziwiały ten piękny świat roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci spoglądały na różne okazy przyrodnicze : liście, mrowisko, korę drzew, rośliny, owady i grzyby. Oprócz tego ćwiczyliśmy motorykę małą – tworzyliśmy piękne jesienne prace plastyczne. Rozpoznawaliśmy, nazywaliśmy i segregowaliśmy dary jesieni. Ciekawym wyzwaniem dla dzieci było przejście po jesiennej ścieżce sensorycznej.

Wychowawcy grup przedszkolnych