Dzień Dinozaura

Dinozaury to stworzenie, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością ale także kryją wiele tajemnic. Z okazji Dnia Dinozaura zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Nie zabrakło ciekawych zabaw ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym dzieci mogły poznać działanie wulkanu oraz wylęganie się dinozaura z jaja.  Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.

H. Mróz , P. Zawadzka, M. Wójcik , B. Pomiechowska