Lekcja przyrody w terenie

W dniu 11 maja uczniowie z klasy IV pod opieką nauczyciela przyrody Dariusza Krupińskiego oraz pani Emilii Kiełczewskiej wybrali się wycieczkę pieszą do lasu. Celem wycieczki było obserwowanie roślin i zwierząt, wzbogacenie wiedzy przyrodniczej oraz odpoczynek na świeżym powietrzu. Trasa obejmowała drogę w kierunku Sewerynowa, przy której dzieci mogły obserwować również pola, krzewy, drzewa. Dzieci z dużym zainteresowaniem szukały ciekawych roślin wraz z atlasem przyrodniczym. Za pomocą kompasu oraz mapy topograficznej, określały drogę wędrówki oraz orientowały mapę. Rozpoznawali formy terenu jak i gatunki roślin i zwierząt.
Wycieczka trwała ok. 5 godzin, pogoda nam dopisała, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń do szkoły.

D. Krupiński