,,Łąka dla zapylaczy” – obchody Dnia Ziemi

W dniach 22.04.2024r. – 08.05.2024r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole zostało podjętych szereg działań:
Pani Kamilla Kordowska z uczniami klasy IV zrealizowała projekt edukacyjny – ,, Łąka dla Zapylaczy” {Meadow for pollinators}.
Projekt ma na celu edukację ekologiczną, rozwój kompetencji kluczowych oraz naukę języka angielskiego w aktywny sposób połączony z zabawą.
Pozostali uczniowie klas V – VII przyłączyli się do projektu i pomagali uczniom klasy IV założyć łąkę kwietną obok szkoły.
Ponadto w ramach obchodów tego święta uczniowie na lekcji matematyki wykonywali karty pracy związane z Dniem Ziemi, a na lekcjach biologii przygotowali plakaty. Na podstawie plakatów została przygotowana gazetka na korytarzu pod kierunkiem Pani Ewy Wnuk – Włodarskiej.
Na dolnym korytarzu została przygotowana gazetka pod kierunkiem Pani Katarzyny Zielińskiej.

Na koniec Pani Kamilla Kordowska zaproponowała zabawę.
Przyporządkujcie zdania do zdjęć. Zdjęcia opisujemy w czasie gramatycznym present continouos.
1.We are preparing the soil.
2. We are digging.
3. We are planting.
4. We are sowing seeds.
5. We are relaxing after work.
6. We are watering.
7. We are jumping happily after work.
8 .We like team work.
9. The plant is little, it will be beatiful.
10.The weather is nice.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Dnia Ziemi.

Kamilla Kordowska
Ewa Wnuk – Włodarska