Lekcja ,,Opór elektryczny” w ramach programu ,,Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”

Klasa VIII wraz z nauczycielem fizyki przystąpiła do udziału w zajęciach edukacyjnych w ramach programu ,,Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”. Jest to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Uczniowie, dzięki zabawie oraz ciekawym eksperymentom, uczą się jak bezpiecznie korzystać z prądu oraz poznają zagrożenia z nim związane.

W dniu 02.11.2020r. został zrealizowany pierwszy temat lekcji ,,Opór elektryczny”. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć ciekawe doświadczenia i wykonać zadania w różnorodnych quizach. Mimo tego iż zajęcia odbywały się zdalnie na platformie szkolnej, okazały się ciekawą formą poszerzenia wiedzy na temat prądu elektrycznego.

Katarzyna Zielińska