Gminne eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 8 lutego 2023r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Czerwonce odbyły się gminne eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczniowie w dniu 25.01.2023 r. przeszli pierwszy etap – eliminacje szkolne, a tym samym zakwalifikowali się do kolejnej tury – eliminacji gminnych. Zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii grupy I (kl I – IV) zdobył Mateusz Grabowski z kl. IV, w kategorii II (kl V- VIII) pierwsze miejsce zajęła Maja Chełchowska z klasy VIIIa. Uczniowie będą reprezentowali Gminę Czerwonka podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się w dniu 15.03.2023 r. w Szkole Podstawowej w Różanie. Eliminacje gminne w części pisemnej w formie testu oceniała komisja w składzie: st. asp. Jarosława Janiszewskiego z KP PSP w Makowie Maz., Dariusza Szczygielskiego – komendanta Gminnego OSP w Czerwonce, Dariusza Zatońskiego – przedstawiciela Urzędu Gminy w Czerwonce, Agnieszki Lewaśkiewicz – pedagoga szkolnego ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce. Wójt Gminy ufundował nagrody dla trzech pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

A. Lewaśkiewicz