Zajęcia w ramach programu związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży “W SŁUŻBIE PRAWU”

Dnia 28.03.2023 r. uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami z Zakładu Karnego w Przytułach Starych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanej z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W służbie prawu”. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się: czym jest prawo oraz jakie są jego główne rodzaje, czym jest przestępstwo oraz jakie konsekwencje niesie za sobą, jak działa polski system więziennictwa, jakie konsekwencje niesie za sobą przestępczość wśród nieletnich oraz jak wygląda praca w Służbie Więziennej. Uczniowie mogli również podziwiać umiejętności czworonożnego funkcjonariusza Nobla specjalizującego się w wykrywaniu narkotyków. Duże zainteresowanie wzbudziły środki ochrony osobistej i środki przymusu bezpośredniego m. in. tarcze, kajdanki, hełmy. Młodzież aktywnie brała udział w zajęciach. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej z Przytuł Starych za dzisiejsze spotkanie.

Agnieszka Lewaśkiewicz

Niecodzienne spotkanie

Dnia 28.03.2023 r. do oddziałów przedszkolnych i klas I-III przybył opiekun z psem, który wabił się Nobel. Podczas krótkiego spotkania dzieci miały możliwość przywitania się z pieskiem. Uzyskaliśmy również wiedzę na temat umiejętności jakie posiada. Dzieci z chęcią podchodziły i głaskały czworonożnego przyjaciela. To było bardzo udane spotkanie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Paulina Mieśnikiewicz