Wycieczka do Makowa Mazowieckiego

1 marca 2023 r. uczniowie kl. V-VIII wyjechali na wycieczkę do Makowa Mazowieckiego. Najpierw pod kierunkiem pana Jarosława Miecznikowskiego zwiedzili Stację Uzdatniania Wody w Makowie Mazowieckim, później dzięki gościnności pani dyrektor Anny Załęskiej-Napiórkowskiej uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez panią Anetę Sierzan z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim na terenie tej instytucji. Tematem spotkania było przedstawienie misji Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wymagań w zakresie kwalifikacji pracowników w ramach doradztwa zawodowego.

Następnie udali się do LO im. Marii Curie Skłodowskiej.  Uczestniczyli w otwartej  lekcji historii lokalnej opowiadającej dzieje Makowa Mazowieckiego, którą przeprowadził nauczyciel historii w liceum oraz współautor drugiego tomu książki “Dzieje Makowa Mazowieckiego” – pan Robert Kluczek. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

Później uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy policjanta – uczestniczyli w zajęciach w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim prowadzonych przez funkcjonariuszy: Katarzynę Pstrągowską i Łukasza Dybikowskiego. Mieli możliwość również obejrzenia z bliska radiowozu oraz wyposażenia policjanta.

Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzili Powiatowy Urząd Pracy w Makowie Mazowieckim. Z ofertą urzędu oraz zagadnieniami z zakresu doradztwa zawodowego zapoznał uczniów dyrektor PUP, pan Andrzej Jastrzębski.

Dziękujemy kierownictwu i pracownikom instytucji za gościnność i umożliwienie uczestnictwa w ciekawych spotkaniach.

A. Lewaśkiewicz