Pierwszy dzień wiosny

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy.

W dniu 21 marca 2023 r. uczniowie szkoły podstawowej w Czerwonce, w radosnych nastrojach, świętowali nadejście wiosny. Z tej okazji każda klasa ubrana była w wiosennych barwach. Uczniowie prezentowali się super, a w szkole było bardzo kolorowo! To był niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele. W szkole odbyły się konkursy. Konkurs na najładniejsze ekologiczne przebranie pod opieką pani Ewy Kluczek, konkurs na najładniejszą klasową Marzannę pod opieką wychowawców klas. Uczniowie przeszli również Barwnym Korowodem do Centrum Kultury w Czerwonce. Dzieci w kolorowych strojach i z pięknymi Marzannami, wraz z nauczycielami, wyruszyli szukać w Czerwonce, pierwszych oznak długo oczekiwanej wiosny. Tradycji stało się za dość – wszyscy dobrze się bawili. Koordynatorem imprezy był Dariusz Krupiński.

Dariusz Krupiński